Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wyjazd integracyjny - październik 2019

„Od teraz w bursie razem” – wyjazd integracyjny

 Nastał wreszcie 1 października 2019 roku, kiedy to mieszkańcy bursy wraz z nauczycielami wychowawcami i z Panią Dyrektor na czele, udali się do miejsca wyjątkowego – do ogrodu zoologicznego „ZOO Safari” w Borysewie. Tam właśnie zaplanowano spotkanie integracyjne dla tych, którzy w tym roku szkolnym po raz pierwszy przekroczyli próg Bursy Szkół Artystycznych w Łodzi.

Dopisała nam fantastyczna pogoda sprzyjająca godzinnej przejażdżce kolejką po terenie ZOO i oglądaniu zwierząt. Trzeba przyznać, że to właśnie one wywarły na nas największe wrażenie, a szczególnie te egzotyczne i rzadkie, np. białe tygrysy i lwy. Zauważyliśmy, że wszystkie zwierzęta były bardzo zadbane i przyjaźnie nastawione do ludzi, a ich wybiegi czyste. Podczas przejażdżki przewodnik opowiadał nam o historii ZOO oraz o jego mieszkańcach.

Po zwiedzaniu i smacznym obiedzie ponownie udaliśmy się na spacer po obiekcie.

Wreszcie nadszedł czas na wspólne zajęcia integracyjne. Poznawaliśmy się poprzez zabawę: „Jestem … Mam … Chcę …”, np. Jestem Ela, mam … energię, chcę … entuzjazmu (więcej).

Następnie pracowaliśmy w zespołach. Każdy zespół na kartonie namalował kwiatka składającego się z tylu płatków, ile osób wchodziło w skład zespołu. Następnie uczestnicy wyszukiwali u każdego członka swojego zespołu cech dla niego szczególnych, wyjątkowych i wypisywali je na pojedynczych płatkach, nadając mu imię mieszkańca. W środku kwiatka uczestnicy wpisywali cechy wspólne dla wszystkich członków zespołu. Po skończonym ćwiczeniu odbyła się prezentacja prac i ich omówienie. Zabawa ta wzbudziła duże ożywienie i zainteresowanie oraz … sporo śmiechu. Prace przywieźliśmy do bursy i zostały one wyeksponowane w korytarzach placówki.

Ostatnia zabawa integracyjna nosiła nazwę „Ewolucja” i, jak sama nazwa wskazuje, musieliśmy przeobrazić się w człowieka, ewoluując z gdaczącej kury poprzez szczekającego psa. Zabawa dostarczyła wiele uciechy, ale była przede wszystkim wyzwaniem dla sprawności fizycznej.

Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem i autokarem wróciliśmy do bursy.

Wyjazdy i spotkania integracyjne mają na celu budowanie więzi w zespole i w grupie oraz uczenie wzajemnego zaufania i otwartości na innych. Tak było i tym razem. Mamy nadzieję, iż nowi mieszkańcy bursy doświadczyli miłych chwil i szybciej zaaklimatyzują się w naszej placówce.