Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wizyta w Ośrodku Adopcyjnym Fundacji Niechciane i Zapomniane SOS dla Zwierząt w Łodzi – kwiecień 2019 r.

„Dopóki ktoś nie umiłował zwierzęcia,

część jego duszy pozostaje nieobudzona”.

Anatole France

 

Wizyta w Ośrodku Adopcyjnym Fundacji Niechciane i Zapomniane
SOS dla Zwierząt w Łodzi 

 Podsumowaniem akcji, którą podjęliśmy w bursie od stycznia do lutego br. były odwiedziny naszych wychowanków w Ośrodku Adopcyjnym przy ul. Malowniczej 82 w Łodzi, miejscu szczególnym dla zwierząt skrzywdzonych przez ludzi, chorych, kalekich, z zaburzeniami behawioralnymi, czekających na adopcję.

W dniu 4 kwietnia 2019 r. obchodzonym jako Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych, przybyliśmy do siedziby Fundacji, aby przekazać zgromadzone dary: karmę dla psów i kotów, w tym specjalistyczną, owoce i warzywa, legowiska, obroże, zabawki oraz środki czystości. I jak co roku, nie zapomnieliśmy również o smaczkach, z których najbardziej są zadowoleni podopieczni ośrodka. Celem naszej wizyty było nie tylko przekazanie darów, ale także zapoznanie się z działalnością Fundacji, z losami jej mieszkańców oraz ze specyfiką pracy wolontariuszy, pracujących nad socjalizacją i przygotowaniem zwierząt do adopcji. Podczas odwiedzin poznaliśmy różne zwierzęta: koziołka Mańka, dla którego przygotowaliśmy wielką torbę specjalnie ususzonego chleba oraz świnki: Balbinę i Halinkę. Poznaliśmy kociaki i psiaki, m.in. Malinkę i jej wstrząsającą historię – młoda sunia trafiła do fundacji wychudzona do granic możliwości, z olbrzymim ubytkiem sierści, Tristana i Izoldę, zakochaną w sobie parę psów, od lat bezdomnych i wspierających się w najtrudniejszych momentach oraz Tyriona – przeuroczego pieszczocha, który mimo dysfunkcji jest zawsze w znakomitym humorze. Każdemu z podopiecznych ośrodka staraliśmy się poświęcić choć chwilę uwagi, pogłaskać, przytulić i poczęstować smaczkiem.

Ośrodki adopcyjne to miejsca, które są najsmutniejszymi zwierciadłami ludzkiej bezduszności. Spacerując między boksami, widzieliśmy psie noski, wciśnięte w siatkę, oczy pełne tęsknoty i smutku, śledzące każdy nasz krok.

Kolejna wizyta w Fundacji utwierdziła nas w przekonaniu, że trzeba promować adopcję bezdomnych zwierząt oraz wspomagać organizacje, które udzielają im pomocy – dlatego też z pewnością powrócimy tu w przyszłym roku, gdyż nadal chcemy wspierać Niechciane i Zapomniane.