Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wizyta w ośrodku adopcyjnym dla zwierząt 2018 r.

Wizyta w Ośrodku Adopcyjnym Fundacji Niechciane i Zapomniane
SOS dla Zwierząt w Łodzi – kwiecień 2018 r.

 

Podsumowaniem akcji, którą podjęliśmy w bursie w okresie od marca do kwietnia 2018 r. były nasze odwiedziny w Ośrodku Adopcyjnym przy ul. Malowniczej 82 w Łodzi.

Dnia 25 kwietnia 2018 r. przybyliśmy do siedziby fundacji, aby przekazać zgromadzone dla jej podopiecznych dary: karmę, w tym specjalistyczną dla psów i kotów, leki, ręczniki materiałowe, środki czystości oraz kosmetyki dla zwierząt. Nie zapomnieliśmy również o smaczkach, z których najbardziej zadowoleni byli podopieczni ośrodka.

Celem naszej wizyty było nie tylko przekazanie darów, ale też poznanie losów i historii mieszkańców fundacji, działalności placówki oraz specyfiki pracy wolontariuszy. Podczas odwiedzin zapoznaliśmy się z różnymi zwierzętami: koziołkiem Mańkiem, świnkami, kociakami i psiakami, m. in. z Tyrionem, psem – kaleką z syndromem, tzw. krótkiego kręgosłupa, a także Rudym, psem z amputowaną łapką, chorym na nowotwór kości. Poświęciliśmy im dużo uwagi, zaś one okazały nam swoją radość i pozwalały na pieszczoty.

Wizyta wywarła na nas ogromne wrażenie i bardzo ją przeżyliśmy. Z jednej strony ośrodek, w którym ludzie o ogromnych sercach opiekują się wyjątkowymi zwierzętami: skrzywdzonymi w przeszłości przez ludzi, odebranymi od ich oprawców, starszymi, chorymi, a z drugiej – smutne, stęsknione oczy istot wypatrujących z utęsknieniem domu. Z pewnością powrócimy do nich w przyszłym roku, gdyż nadal będziemy wspierać Niechcianych i Zapomnianych.