Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wielkanoc z Norwidem

"Wielkanoc z Norwidem"

 W dniu 25 marca br. zebraliśmy się w udekorowanej wiosennie świetlicy na świątecznej kolacji. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną różniła się ona od wcześniejszych naszych uroczystości, gdyż nie uczestniczyło w niej wielu wychowanków i gości. Brakowało takiego gwaru i śmiechu, który towarzyszył poprzednim spotkaniom wielkanocnym.

Najważniejszym jednak był fakt, że choć w kameralnym gronie naszych Baletniczek, mieliśmy okazję poczuć klimat zbliżających się świąt Wielkiej Nocy oraz, a może przede wszystkim, pobyć razem.

W tym roku wykorzystaliśmy w programie artystycznym wiersze wielkiego polskiego poety – Cypriana Kamila Norwida. Jego liryki deklamowały uczennice szkoły baletowej: Paulina Bełżecka, Julia Chmielińska i Aleksandra Rudnicka. Piękne wykonanie utworów: „Krzyż i dziecko”, „Pascha” oraz „Zmartwychwstanie”, opisujących w sposób poetycki tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego, stworzyło niesamowicie podniosły nastrój.

W atmosferę uroczystości wielkanocnej wprowadziły nas także kompozycje Jana Sebastiana Bacha: „Suita IV Sarabanda” i „Suita IV Couranta”, perfekcyjnie zagrane na wiolonczeli przez naszą wychowankę, uczennicę szkoły muzycznej, Sofie Bałazy.

Następnie nadszedł czas życzeń przekazanych przez Panią Dyrektor dla wychowanków oraz ich rodziców i przez Olę Rudnicką, przedstawicielkę Młodzieżowej Rady Bursy, dla wszystkich pracowników placówki.

Później, zgodnie z obowiązującą w bursie tradycją, odbyła się zabawa, tzw. wybitki, w trakcie której stukaliśmy się jajkiem, przekazując sobie indywidualne życzenia świąteczne.

Na uroczystej kolacji nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw wielkanocnych, stąd na stołach znalazł się żurek z białą kiełbasą, jajka faszerowane, pasztet i wędliny, śledzie, sałatki, ciasta wielkanocne, m.in. baby i mazurek oraz tort – niespodzianka.

Zaskoczeniem dla wszystkich była wizyta dwóch Zajączków: Maliny i Eweliny, które wręczyły każdemu … czekoladowego zajączka.

Serdeczna atmosfera sprawiła, że w tym trudnym okresie zrobiło się nam wszystkim „cieplej i radośniej na sercu”.