Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wielkanoc 2018 r.

Wielkanoc 2018

Już od połowy lutego br. rozpoczęliśmy przygotowania do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Obejmowały one zaplanowanie różnorodnych działań, w tym opracowanie koncepcji uroczystości z uwzględnieniem wyboru tekstów utworów i aktywny udział w próbach, przygotowanie przez wychowanków zaproszeń oraz zaprojektowanie wystroju bursy, a w szczególności świetlicy, która w barwach różowych, fioletowych i białych nabrała blasku i odświętnego nastroju.

W dniu 22 marca 2018 r. zasiedliśmy do wspólnego stołu. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń skierowanych przez Panią Dyrektor, Elżbietę Czajkę, do młodzieży, nauczycieli wychowawców i przybyłych gości i od życzeń przedstawicieli samorządu wychowanków dla wszystkich obecnych.

W dalszej części spotkania każdy z nas, zgodnie z obowiązującą w bursie tradycją, stukał się jajkiem, życząc sobie wzajemnie Wesołych Świąt. W ramach świątecznych potraw nasi kucharze zaserwowali tradycyjny biały barszcz z kiełbasą i grzybkiem, śledzie, sałatki, baby wielkanocne i mazurki.

Następnie wysłuchaliśmy pięknego programu słowno – muzycznego przygotowanego przez młodzież. Szczególnie zachwyciły nas słowa wiersza ks. Jana Twardowskiego pt. Wielkanocny pacierz, przepięknie wyrecytowanego przez Agnieszkę Pisarek.

Na zakończenie najmłodsze wychowanki bursy, Ola i Maryna, rozdały czekoladowe zajączki wszystkim mieszkańcom.