Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wieczór wigilijny

„Białe Boże Narodzenie
ze stajenką i dzieciątkiem,
naszych marzeń bądź spełnieniem,
dobrych zdarzeń bądź początkiem…"

F. Kobryńczuk „Białe Boże Narodzenie

 

BIAŁE BOŻE NARODZENIE

W dniu 16 grudnia br. odbyło się w bursie spotkanie wigilijne. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną różniło się ono od poprzednich naszych uroczystości.

Najpierw w rygorze sanitarnym, podzieleni na trzy grupy zgromadziliśmy się na świątecznie przystrojonej jadalni, gdzie przy odświętnie nakrytych stołach, blasku świec oraz rozbrzmiewającej w tle muzyce z najpiękniejszymi standardami utworów świątecznych, spożywaliśmy tradycyjne potrawy wigilijne.

Następnie zebraliśmy się na świetlicy bursy, która przystrojona na biało – śnieżnie, zapachem gałązek świerku, goździków i cynamonu, a także blaskiem palących się lampionów zapraszała wszystkich do siebie. W podniosły nastrój spotkania wigilijnego wprowadziła nas pastorałka „Złota Jerozolima i biedne Betlejem” zaśpiewana pięknie przez Łukasz Stępnia z akompaniamentem w wykonaniu Dominiki Kuchty (skrzypce) oraz Natalii Wojciechowskiej (pianino).

Potem nadszedł czas życzeń przekazanych przez Panią Dyrektor dla wychowanków i ich rodziców oraz przez przedstawiciela Młodzieżowej Rady Bursy, dla wszystkich pracowników placówki.

W części artystycznej wysłuchaliśmy utworów, cudnie wyśpiewanych przez wychowanków, przy akompaniamencie instrumentów – pianina i skrzypiec, a świąteczną atmosferę spotkania podkreśliło wspólne kolędowanie. Na wyróżnienie  niewątpliwie zasługuje brawurowe wykonanie przez naszych muzyków utworu „Jingle Bells” z wykorzystaniem dzwoneczków, radośnie odśpiewanego przez wszystkich obecnych. Później śpiewaliśmy też inne bożonarodzeniowe utwory, których wyboru dokonywali spontanicznie sami wychowankowie m.in. pastorałkę „Jest taki dzień”.

Dużą niespodziankę sprawiła nam wizyta trzech Reniferów, które w zastępstwie św. Mikołaja, po przekazaniu od niego życzeń oraz informacji, że niestety ze względu na odbywana kwarantannę nie będzie mógł uczestniczyć w naszej uroczystości, wręczyły wszystkim słodkie prezenty.

Serdeczna atmosfera sprawiła, że w tym trudnym okresie poczuliśmy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, choć w mniejszym gronie niż zwykle i z odmiennym przebiegiem naszego spotkania mieliśmy okazję pobyć razem, dzięki czemu zrobiło się nam wszystkim „radośniej i cieplej na sercu”.