Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wieczór poezji śpiewanej - listopad 2019

Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem

W dniu 26 listopada br. spotkaliśmy się na kolejnym wieczorze poezji śpiewanej, którego bohaterem był jeden z najwybitniejszych polskich artystów, Czesław Niemen – piosenkarz, kompozytor, instrumentalista i plastyk.

Prezentacja życiorysu muzyka oraz jego twórczości, włączającej wspaniałą polską poezję, Norwida, Leśmiana, Iwaszkiewicza, została zawarta w prezentacji multimedialnej, z przywołanymi słowami Niemena: „Podtrzymuję nadal twierdzenie, że ładne piosenki, jakie miały powstać, dawno powstały (...). Pozostaje pielęgnowanie indywidualnego stylu."

Nasi bursiani artyści zmierzyli się z niebanalnym stylem i głębią treści utworów, gdyż jako pierwszy rozbrzmiał „Sen o Warszawie” w wykonaniu Klaudii Stępień z akompaniamentem Filipa Sijera, następnie „Pod papugami” w interpretacji Sylwii Bartoszewskiej, zaś na koniec oklaskiwaliśmy brawurowo wykonaną przez Łukasza Stępnia piosenkę pt. „Płonie stodoła”.

Koncert w wykonaniu wychowanków przybliżył artystyczną spuściznę Czesława Niemena oraz zachęcił do wspólnego grania i śpiewania jego największych przebojów. Nasze wychowanki Dominika Kuchta i Natalia Wojciechowska przepięknie wykonały na dwoje skrzypiec piosenkę pt. „Mimozami”, a finałem wieczoru było wspólne odśpiewanie najbardziej znanego przeboju artysty „Dziwny jest ten świat”.

W drugiej części spotkania odbyło się tradycyjne lanie wosku, bo o zwyczajach andrzejkowych nie sposób zapomnieć, zwłaszcza w przededniu imienin Andrzeja. Wróżyliśmy sobie z woskowych kształtów, a w ich interpretacji wspomagali nas goście wyjątkowi, wróżka Danut i wróżka Mirella.

Zakończeniem wieczoru był wspólny poczęstunek z przepysznym sernikiem, owocami oraz aromatyczną herbatą.