Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wieczór opłatkowy

Wieczór opłatkowy z kolędą w roli głównej

Przed świętami Bożego Narodzenia spotykaliśmy się wszyscy na wspólnej, uroczystej kolacji wigilijnej, podczas której dzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną musieliśmy zmienić plany, choć nie chcieliśmy zrezygnować ze szczególnej atmosfery tego święta. Postanowiliśmy więc zorganizować w dniu 17 grudnia 2020 r. „Wieczór opłatkowy z kolędą w roli głównej” z udziałem uczennic szkoły baletowej przebywających w placówce. Rozpoczął się on od przekazania przez Panią Dyrektor serdecznych życzeń świątecznych i przełamania opłatka, które miało symbolizować dzielenie się nim. Następnie Ola Rudnicka, przedstawicielka Młodzieżowej Rady Bursy, złożyła życzenia dla wszystkich pracowników placówki.

Wspólna kolacja wigilijna upłynęła w serdecznej atmosferze. Zajadaliśmy tradycyjne potrawy wigilijne, m.in. barszcz czerwony z uszkami, pierogi, karpia, śledzie, kapustę z grochem, własnoręcznie wykonane przez naszych wspaniałych kucharzy – Panią Danusię, Panią Krysię i Pana Krzysia, a na deser – niespodziankę, czyli wspaniały tort z dekoracją zielonej choinki, zaprosiła nas Pani Dyrektor.

Tradycja kolędowania, zwłaszcza w Polsce, jest jedną z najpiękniejszych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Dlatego też przy akompaniamencie naszego nieocenionego Filipa Sijera, wspólnie zaśpiewaliśmy kilka najbardziej popularnych kolęd, m.in.: „Cichą noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Bóg się rodzi” i „Lulajże Jezuniu”.

Zakończeniem spotkania było wręczenie przez Mikołaja paczek ze słodyczami.