Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spotkanie wigilijne - grudzień 2019

Spotkanie wigilijne „Bóg się rodzi, a serca ludzkie się radują!”

 W Bursie Szkół Artystycznych w Łodzi tradycyjnie już od wielu lat spotykamy się przed świętami Bożego Narodzenia, aby wspólnie świętować przyjście na świat Jezusa Chrystusa. W dniu 12 grudnia 2019 r. o godz. 19.00 mieszkańcy, pracownicy i zaproszeni goście zgromadzili się w świetlicy, pięknie udekorowanej na tę okoliczność. Przystrojona choinka, opłatek, sianko pod obrusem, śpiewanie kolęd i 12 wigilijnych dań, nawiązujących do 12 apostołów to symbole naszej uroczystej kolacji, a w tym roku także pierniczki wykonane oraz udekorowane przez naszych wychowanków i umieszczone na każdym talerzyku.

Pani Dyrektor przekazała wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia świąteczne,
a w podniosły nastrój wprowadziły nas słowa poetki, E. Waśniowskiej:

„To właśnie tego wieczoru,
gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,
przy stołach są miejsca dla obcych,
bo nikt być samotny nie może.
To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimny śniegiem dmucha
w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru zło ze wstydu umiera,
widząc, jak silna i piękna jest Miłość,
gdy pięści rozwiera.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku”.

W części artystycznej wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu bursianej orkiestry pod dyrekcją Filipa Sijera. Nasi wychowankowie, uczniowie szkół muzycznych w Łodzi, przygotowali dla nas prawdziwą ucztę duchową. Usłyszeliśmy: „Zimę” część I, II i III A. Vivaldiego, składankę kolęd angielskich i niemieckich, „Trepaka” z baletu „Dziadek do orzechów”P. Czajkowskiego oraz utwór „All Y Want for Christmas Is You” M. Carey.

Jedną z piękniejszych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia jest wspólne kolędowanie, gdyż teksty kolęd przekazywane z pokolenia na pokolenie są szeroko znane. Dlatego też śpiewaliśmy polskie kolędy przy wydatnym wsparciu Konrada Derlatki.

Na zakończenie wiele radości zebranym dostarczyło przybycie Mikołaja, który wraz z trzema Śnieżynkami wręczał wszystkim słodkie upominki.