Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Spotkanie integracyjne - październik 2018

„Poznajemy się wzajemnie” – spotkanie integracyjne

 

Dnia 2 października 2018 r. odbyła się impreza integracyjna, której celem głównym było poznanie nowych mieszkańców naszej bursy. Tradycją już stało się organizowanie tego wydarzenia poza placówką. W tym roku pojechaliśmy do Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnego Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi przy ulicy Rogowskiej.

Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnego biesiadowania przy grillu. Po posiłku rozpoczęła się najważniejsza część imprezy, czyli zabawy integracyjne przy ognisku. Poprowadziły je „doświadczone” Bursiaczki, Paulina Klimczak i Ola Kaźmierczak. Zaprosiły wszystkich uczestników spotkania do krótkiego przedstawienia się. Kolejnym punktem programu było wykonanie plakatów – „Moja bursa”. Praca przebiegała w 6 zespołach. Przedstawiciele każdego z nich wykazali się wyobraźnią i kreatywnością. I tak oto o bursie powstały prace plastyczne oraz utwory literackie, które wzbudziły nasz ogromny zachwyt. Aby dłużej utkwiły wszystkim w pamięci, zostały zamieszczone na ścianach w placówce. Czas przy ognisku zachęca do śpiewania, stąd przy akompaniamencie gitary, na której grała Klaudia Stępień, wykonywaliśmy piosenki z bursianych śpiewników.

Na zakończenie wszyscy wychowankowie przekazali na ręce Pani Dyrektor życzenia napisane na karteczkach. A było ich mnóstwo. Komisja skrutacyjna ogłosiła, że najwięcej osób prosi o zwierzę w bursie – 20 osób zaapelowało o pieska, a 2 osoby o kotka. Pozostałe pojedyncze głosy dotyczyły spraw socjalnych, np. własnej łazienki, fortepianu, nastrojonego pianina, wi-fi w każdym kąciku bursy, Nutelli na śniadanie (najlepiej codziennie), wielkiej szafy, kluczyka do kuchenki … Trzy osoby wyraziły życzenia szczególne – „Nic, bo wszystko jest.”, „Rodziców!”, „Aby Pani Dyrektor była zawsze.”.

Spotkanie umożliwiło nam wspólne spędzenie czasu wolnego, sprzyjało budowaniu wzajemnego zaufania i otwartości, ale przede wszystkim pozwoliło na integrację bursianej społeczności.