Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Koncert pieśni patriotycznej

Koncert pieśni patriotycznej „Ku niepodległej szli”.

 

11 listopada to szczególna data w polskim kalendarzu. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Aby  godnie  uczcić rocznicę tego ważnego wydarzenia, 8 listopada społeczność  Bursy Szkół Artystycznych  zgromadziła się na uroczystym koncercie „Ku niepodległej szli”.

Koncert dedykowany był wszystkim tym, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Przez wspólny śpiew  uczestnicy wydarzenia chcieli też wyrazić radość, że żyjemy w wolnym kraju. Podczas koncertu wychowankowie przypomnieli pieśni i piosenki, które śpiewano niegdyś w polskich domach, pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych, a także zaprezentowali współczesne utwory o charakterze patriotycznym.

Każdą prezentowaną pieśń poprzedzał krótki komentarz, który był zarazem opisem dziejów Polski. Uczestnicy ze wzruszeniem słuchali pieśni wykonywanych przez solistów.

W tym szczególnym dla nas dniu - 103 rocznicy odzyskania niepodległości ukazaliśmy wszystkim, że pamiętamy!

Koncert, został przygotowany przez młodzież Bursy Szkół Artystycznych w Łodzi: Natalię Wojciechowską, Faustynę Żerańską, Marię Tomaszewską, Szymona Rojkowskiego i Łukasza Stępnia.

Wydarzenie to zostało zarejestrowane i przekazane dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej. Dom Kombatanta w Łodzi oraz dla Prywatnego Domu Opieki – Centrum Opieki „Familia” w Łodzi.