Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

I Gala Wielkiej Mody - marzec 2019

„Bądź jak stylista”- I Gala Wielkiej Mody

 

W dniu 7 marca 2019 roku po raz pierwszy w historii bursy odbył się pokaz mody podsumowujący konkurs „Bądź jak stylista”. Pomysłodawca i organizator wydarzenia, Maksymilian Łakomski, zaprosił do współpracy swoją szkolną koleżankę, profesjonalną modelkę, Wiktorię Barańską.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia przez prowadzącego historii domu mody Balmain. Następnie Maksymilian powitał na pokazie wyjątkowego gościa – wielką kreatorkę mody azjatyckiej, Panią AsBurias Dankhan, która przybyła do nas z dalekich Indii. Galę konkursową poprzedziły krótkie informacje dotyczące poszczególnych stylizacji. I tak mogliśmy oglądać wariacje na temat: „Red carpet”, „Plastic is fantastic”, „Zabłyśnij jak diament”, „Rihanna”, „Szalone lata 2000”, „Streetwear”, „Bądź jak Madonna”.
Pokaz rozpoczęła Agnieszka Pisarek stylizacją „Plastic is fantastic”. Przepiękna biała sukienka została wykonana z ogromnej ilości fantazyjnie i precyzyjnie udrapowanych torebek foliowych. Należy podkreślić kreatywność autorki, gdyż efekt końcowy był wprost rewelacyjny! Następnie zaprezentowały się Weronika Kobierecka jako „Rihanna” oraz Natalia Śrubas w kreacji „Red carpet”, które w swoich stylizacjach połączyły jednocześnie „pazur” i „oscarowy szyk”. Dwie kolejne stylizacje to: „Zabłyśnij jak diament” Ady Płuciennik oraz „Czerwony dywan” Urszuli Zając. Obie uczestniczki zaprezentowały formy ubioru pełne elegancji, idealne na wielkie wyjście. Modę codzienną przedstawiły: Weronika Miksa – „Szalone lata 2000” i Martyna Lewandowska – „Streetwear”. Te odważne stylizacje wywarły ogromne wrażenie na jury oraz na zgromadzonej publiczności.
Największym jednak zaskoczeniem okazał się występ Macieja Wnuka, który wcielił się w postać piosenkarki popu, Madonny. Jego interpretacja stylu gwiazdy była połączona z układem tanecznym zaczerpniętym z teledysku do piosenki „Frozen”. Decyzją jury, to właśnie on wygrał konkurs i otrzymał nagrodę główną oraz puchar w kształcie lwa, symbolizujący króla mody. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Pisarek za własnoręcznie wykonaną foliową kreację.

Należy dodać, że gala odbyła się w świetlicy, która diametralnie zmieniła swój charakter i stała się wybiegiem, z czerwonym dywanem, profesjonalnym oświetleniem i elementami dekoracyjnymi nawiązującymi do świata mody.

Mamy nadzieję, że pierwszy w historii naszej bursy konkurs „Bądź jak stylista”, zapoczątkuje kolejne modowe spotkania, gdyż pomysłodawca imprezy zapowiedział jego kolejne edycje.