Wieczór poezji śpiewanej - listopad 2019

Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem

W dniu 26 listopada br. spotkaliśmy się na kolejnym wieczorze poezji śpiewanej, którego bohaterem był jeden z najwybitniejszych polskich artystów, Czesław Niemen – piosenkarz, kompozytor, instrumentalista i plastyk.

Prezentacja życiorysu muzyka oraz jego twórczości, włączającej wspaniałą polską poezję, Norwida, Leśmiana, Iwaszkiewicza, została zawarta w prezentacji multimedialnej, z przywołanymi słowami Niemena: „Podtrzymuję nadal twierdzenie, że ładne piosenki, jakie miały powstać, dawno powstały (...). Pozostaje pielęgnowanie indywidualnego stylu."

Nasi bursiani artyści zmierzyli się z niebanalnym stylem i głębią treści utworów, gdyż jako pierwszy rozbrzmiał „Sen o Warszawie” w wykonaniu Klaudii Stępień z akompaniamentem Filipa Sijera, następnie „Pod papugami” w interpretacji Sylwii Bartoszewskiej, zaś na koniec oklaskiwaliśmy brawurowo wykonaną przez Łukasza Stępnia piosenkę pt. „Płonie stodoła”.

Koncert w wykonaniu wychowanków przybliżył artystyczną spuściznę Czesława Niemena oraz zachęcił do wspólnego grania i śpiewania jego największych przebojów. Nasze wychowanki Dominika Kuchta i Natalia Wojciechowska przepięknie wykonały na dwoje skrzypiec piosenkę pt. „Mimozami”, a finałem wieczoru było wspólne odśpiewanie najbardziej znanego przeboju artysty „Dziwny jest ten świat”.

W drugiej części spotkania odbyło się tradycyjne lanie wosku, bo o zwyczajach andrzejkowych nie sposób zapomnieć, zwłaszcza w przededniu imienin Andrzeja. Wróżyliśmy sobie z woskowych kształtów, a w ich interpretacji wspomagali nas goście wyjątkowi, wróżka Danut i wróżka Mirella.

Zakończeniem wieczoru był wspólny poczęstunek z przepysznym sernikiem, owocami oraz aromatyczną herbatą.

Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem Wieczór poezji śpiewanej z Czesławem Niemenem