Wyjazd integracyjny - październik 2019

„Od teraz w bursie razem” – wyjazd integracyjny

 Nastał wreszcie 1 października 2019 roku, kiedy to mieszkańcy bursy wraz z nauczycielami wychowawcami i z Panią Dyrektor na czele, udali się do miejsca wyjątkowego – do ogrodu zoologicznego „ZOO Safari” w Borysewie. Tam właśnie zaplanowano spotkanie integracyjne dla tych, którzy w tym roku szkolnym po raz pierwszy przekroczyli próg Bursy Szkół Artystycznych w Łodzi.

Dopisała nam fantastyczna pogoda sprzyjająca godzinnej przejażdżce kolejką po terenie ZOO i oglądaniu zwierząt. Trzeba przyznać, że to właśnie one wywarły na nas największe wrażenie, a szczególnie te egzotyczne i rzadkie, np. białe tygrysy i lwy. Zauważyliśmy, że wszystkie zwierzęta były bardzo zadbane i przyjaźnie nastawione do ludzi, a ich wybiegi czyste. Podczas przejażdżki przewodnik opowiadał nam o historii ZOO oraz o jego mieszkańcach.

Po zwiedzaniu i smacznym obiedzie ponownie udaliśmy się na spacer po obiekcie.

Wreszcie nadszedł czas na wspólne zajęcia integracyjne. Poznawaliśmy się poprzez zabawę: „Jestem … Mam … Chcę …”, np. Jestem Ela, mam … energię, chcę … entuzjazmu (więcej).

Następnie pracowaliśmy w zespołach. Każdy zespół na kartonie namalował kwiatka składającego się z tylu płatków, ile osób wchodziło w skład zespołu. Następnie uczestnicy wyszukiwali u każdego członka swojego zespołu cech dla niego szczególnych, wyjątkowych i wypisywali je na pojedynczych płatkach, nadając mu imię mieszkańca. W środku kwiatka uczestnicy wpisywali cechy wspólne dla wszystkich członków zespołu. Po skończonym ćwiczeniu odbyła się prezentacja prac i ich omówienie. Zabawa ta wzbudziła duże ożywienie i zainteresowanie oraz … sporo śmiechu. Prace przywieźliśmy do bursy i zostały one wyeksponowane w korytarzach placówki.

Ostatnia zabawa integracyjna nosiła nazwę „Ewolucja” i, jak sama nazwa wskazuje, musieliśmy przeobrazić się w człowieka, ewoluując z gdaczącej kury poprzez szczekającego psa. Zabawa dostarczyła wiele uciechy, ale była przede wszystkim wyzwaniem dla sprawności fizycznej.

Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem i autokarem wróciliśmy do bursy.

Wyjazdy i spotkania integracyjne mają na celu budowanie więzi w zespole i w grupie oraz uczenie wzajemnego zaufania i otwartości na innych. Tak było i tym razem. Mamy nadzieję, iż nowi mieszkańcy bursy doświadczyli miłych chwil i szybciej zaaklimatyzują się w naszej placówce.

Wyjazd integracyjny - październik 2019 Wyjazd integracyjny - październik 2019 Wyjazd integracyjny - październik 2019 Wyjazd integracyjny - październik 2019 Wyjazd integracyjny - październik 2019 Wyjazd integracyjny - październik 2019 Wyjazd integracyjny - październik 2019 Wyjazd integracyjny - październik 2019 Wyjazd integracyjny - październik 2019