url niezgodny z rzeczywistym dostepem Wizyta w Ośrodku Adopcyjnym Fundacji Niechciane i Zapomniane SOS dla Zwierząt w Łodzi – kwiecień 2019 r. - Bursa Szkół Artystycznych w Łodzi
 

Wizyta w Ośrodku Adopcyjnym Fundacji Niechciane i Zapomniane SOS dla Zwierząt w Łodzi – kwiecień 2019 r.

„Dopóki ktoś nie umiłował zwierzęcia,

część jego duszy pozostaje nieobudzona”.

Anatole France

 

Wizyta w Ośrodku Adopcyjnym Fundacji Niechciane i Zapomniane
SOS dla Zwierząt w Łodzi 

 Podsumowaniem akcji, którą podjęliśmy w bursie od stycznia do lutego br. były odwiedziny naszych wychowanków w Ośrodku Adopcyjnym przy ul. Malowniczej 82 w Łodzi, miejscu szczególnym dla zwierząt skrzywdzonych przez ludzi, chorych, kalekich, z zaburzeniami behawioralnymi, czekających na adopcję.

W dniu 4 kwietnia 2019 r. obchodzonym jako Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych, przybyliśmy do siedziby Fundacji, aby przekazać zgromadzone dary: karmę dla psów i kotów, w tym specjalistyczną, owoce i warzywa, legowiska, obroże, zabawki oraz środki czystości. I jak co roku, nie zapomnieliśmy również o smaczkach, z których najbardziej są zadowoleni podopieczni ośrodka. Celem naszej wizyty było nie tylko przekazanie darów, ale także zapoznanie się z działalnością Fundacji, z losami jej mieszkańców oraz ze specyfiką pracy wolontariuszy, pracujących nad socjalizacją i przygotowaniem zwierząt do adopcji. Podczas odwiedzin poznaliśmy różne zwierzęta: koziołka Mańka, dla którego przygotowaliśmy wielką torbę specjalnie ususzonego chleba oraz świnki: Balbinę i Halinkę. Poznaliśmy kociaki i psiaki, m.in. Malinkę i jej wstrząsającą historię – młoda sunia trafiła do fundacji wychudzona do granic możliwości, z olbrzymim ubytkiem sierści, Tristana i Izoldę, zakochaną w sobie parę psów, od lat bezdomnych i wspierających się w najtrudniejszych momentach oraz Tyriona – przeuroczego pieszczocha, który mimo dysfunkcji jest zawsze w znakomitym humorze. Każdemu z podopiecznych ośrodka staraliśmy się poświęcić choć chwilę uwagi, pogłaskać, przytulić i poczęstować smaczkiem.

Ośrodki adopcyjne to miejsca, które są najsmutniejszymi zwierciadłami ludzkiej bezduszności. Spacerując między boksami, widzieliśmy psie noski, wciśnięte w siatkę, oczy pełne tęsknoty i smutku, śledzące każdy nasz krok.

Kolejna wizyta w Fundacji utwierdziła nas w przekonaniu, że trzeba promować adopcję bezdomnych zwierząt oraz wspomagać organizacje, które udzielają im pomocy – dlatego też z pewnością powrócimy tu w przyszłym roku, gdyż nadal chcemy wspierać Niechciane i Zapomniane.

Niechciane - Zapomniane Niechciane - Zapomniane Niechciane - Zapomniane Niechciane - Zapomniane