I Gala Wielkiej Mody - marzec 2019

„Bądź jak stylista”- I Gala Wielkiej Mody

 

W dniu 7 marca 2019 roku po raz pierwszy w historii bursy odbył się pokaz mody podsumowujący konkurs „Bądź jak stylista”. Pomysłodawca i organizator wydarzenia, Maksymilian Łakomski, zaprosił do współpracy swoją szkolną koleżankę, profesjonalną modelkę, Wiktorię Barańską.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia przez prowadzącego historii domu mody Balmain. Następnie Maksymilian powitał na pokazie wyjątkowego gościa – wielką kreatorkę mody azjatyckiej, Panią AsBurias Dankhan, która przybyła do nas z dalekich Indii. Galę konkursową poprzedziły krótkie informacje dotyczące poszczególnych stylizacji. I tak mogliśmy oglądać wariacje na temat: „Red carpet”, „Plastic is fantastic”, „Zabłyśnij jak diament”, „Rihanna”, „Szalone lata 2000”, „Streetwear”, „Bądź jak Madonna”.
Pokaz rozpoczęła Agnieszka Pisarek stylizacją „Plastic is fantastic”. Przepiękna biała sukienka została wykonana z ogromnej ilości fantazyjnie i precyzyjnie udrapowanych torebek foliowych. Należy podkreślić kreatywność autorki, gdyż efekt końcowy był wprost rewelacyjny! Następnie zaprezentowały się Weronika Kobierecka jako „Rihanna” oraz Natalia Śrubas w kreacji „Red carpet”, które w swoich stylizacjach połączyły jednocześnie „pazur” i „oscarowy szyk”. Dwie kolejne stylizacje to: „Zabłyśnij jak diament” Ady Płuciennik oraz „Czerwony dywan” Urszuli Zając. Obie uczestniczki zaprezentowały formy ubioru pełne elegancji, idealne na wielkie wyjście. Modę codzienną przedstawiły: Weronika Miksa – „Szalone lata 2000” i Martyna Lewandowska – „Streetwear”. Te odważne stylizacje wywarły ogromne wrażenie na jury oraz na zgromadzonej publiczności.
Największym jednak zaskoczeniem okazał się występ Macieja Wnuka, który wcielił się w postać piosenkarki popu, Madonny. Jego interpretacja stylu gwiazdy była połączona z układem tanecznym zaczerpniętym z teledysku do piosenki „Frozen”. Decyzją jury, to właśnie on wygrał konkurs i otrzymał nagrodę główną oraz puchar w kształcie lwa, symbolizujący króla mody. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Pisarek za własnoręcznie wykonaną foliową kreację.

Należy dodać, że gala odbyła się w świetlicy, która diametralnie zmieniła swój charakter i stała się wybiegiem, z czerwonym dywanem, profesjonalnym oświetleniem i elementami dekoracyjnymi nawiązującymi do świata mody.

Mamy nadzieję, że pierwszy w historii naszej bursy konkurs „Bądź jak stylista”, zapoczątkuje kolejne modowe spotkania, gdyż pomysłodawca imprezy zapowiedział jego kolejne edycje.